Nowość ! Okienka „Memories”

Opracowaliśmy nowy rodzaj biżuterii. Okienka Memories są to perfekcyjnie wykonane mini puzderka na najpiękniejsze wspomnienia . W naszych okienkach wykorzystaliśmy najwyższej jakości antyrefleksyjny kryształ szafiru bezbarwnego. Kryształ został przeszlifowany na takiej samej maszynie jakiej używamy do szlifowania i polerowania naszych diamentów i kamieni szlachetnych. Szafir a dokładniej korund jest jednym z najtwardszych minerałów na ziemi. Twardość 9 w skali Mohsa oznacza , że naszego okienka nie zarysuje nic oprócz diamentu i korundu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie również piękne akcesoria ze złota lub srebra z kamieniami ozdobnymi i brylantami . Można samodzielnie komponować zawartość Okienek „Memories”. Mamusia może schować do okienka na przykład pukiel włosków swojego nowo narodzonego dzidziusia albo dziewczyna może umieścić w okienku figurkę chłopca dając tym samym znać , że jej serce jest już zajęte. Indywidualna niespotykana biżuteria może być nieskończona jak twoja wyobraźnia i kreatywność.

Filmik

 

Akcesoria Filmik

Tanzanit-czy to dobra inwestycja?

Tanzanit to niebiesko fioletowa odmiana zoisytu. Ten piękny kamień z Afryki południowo wschodniej jest jednym z najrzadszych kamieni szlachetnych na ziemi. Występuje tylko w Tanzanii , dodatkowo nie istnieją syntetyczne tanzanity. Wszyscy gemmolodzy i jubilerzy wiedzą , że jeśli kamień jest rzadki to jego cena prędzej czy później poszybuje w górę.

Ostatnie oferty na te kamienie jakie oglądałem na targach w Bazylei i Stambule zwiastują rychły skok cen. Ceny pięknych okazów powyżej 10 karatów wąchają się między 800-1000 $ /ct. Rozmawiałem ze szlifierzami z Bangkoku ,którzy skarżyli się na problemy z dostępem do surowych kryształów dobrej jakości . Rząd Tanzanii ma plan kontroli cen tanzanitu i wielkości wydobycia co oznacza tyle , że ceny będą gonić ceny szafirów . Kamień wypromowany przez amerykańską firmę Tiffany&Co do niedawna traktowany przez jubilerów jako kamień półszlachetny może być niedługo najbardziej pożądanym klejnotem i marzeniem każdej kobiety. Warto zainwestować w duży tanzanit koniecznie z certyfikatem na pewno na tym nie stracimy. Należy wiedzieć , że wszystkie tanzanity są poprawiane w procesie wygrzewania. Gemmolodzy o tym wiedzą choć nie ma widocznych dowodów poprawiania. Podobnie jak w niebieskich topazach. Metoda poprawiania tanzanitów jest powszechnie uznana za dopuszczalną i nie ma wpływu na wartość kamieni.

Filmik z tanzanitem.

Kolczyki dziecięce nowa kolekcja LATO 2018 !

Najnowsza kolekcja kolczyków dziecięcych już jest !

Ceny  150 zł w próbie 585 – wszystkie modele na zdjęciu ! Ekskluzywne opakowanie gratis!

Oczywiście mamy także kolekcje tradycyjne klasyczne dziecięcych kolczyków także kolorowe z emalią!

W stałej ofercie kolczyków dla dzieci mamy ponad 300 wzorów .

Korona do Parafii Św. Wojciecha

Korona Matki Bożej z Fatimy powstała jako wotum parafian ze Świętego Wojciecha w Koszalinie.  Inspiracją projektu była modlitwa różańcowa , która jest wspaniałym darem człowieka dla ukochanej Matki Boga . Pięć ramion symbolizuje pięć tajemnic różańca , pięć dużych róż z białego złota jest symbolem modlitwy Ojcze Nasz a pięćdziesiąt małych róż wykonanych z różowego złota jest symbolem modlitwy Zdrowaś Maryjo.  Korona w całości została wykonana z 18kt złota (750) . Podstawa korony jest wysadzana brylantami najwyższej jakości osadzonymi w białym złocie. Koronę wieńczy jabłko – symbol władzy królewskiej wysadzane naturalnymi rubinami najwyższej jakości i barwy. Jesteśmy pewni , że poświęcenie parafian , Księdza Proboszcza i naszej firmy spowoduje , że na całą naszą  koszalińską wspólnotę spłyną wielkie łaski za wstawiennictwem Maryi.